«Харківський плитковий завод» - історія становлення легендарного підприємства
За 70 років роботи легендарний ХПЗ зумів перетворитися з великовагового індустріального гіганта в сучасну технологічну компанію світового класу.
image
1936
1946
1949
1951
1956
1976
1981
1988
1991
1994
2005
2006
2007
2008
2012
2013
2016
2018
1936

Свою історію ХПЗ початок в важкі довоєнні роки. Підприємство було запроектовано Українським науково-дослідним інститутом ще в 1936 році. Будівництво заводу було майже закінчено до початку Великої вітчизняної війни, але в експлуатацію завод введений не був, так як всі кошти були спрямовані на оборону країни. Після визволення Харкова від німецько-фашистських окупантів виявилося, що завод фактично був повністю зруйнований.

1946

Саме цей рік вважається офіційною датою створення ХПЗ. Адже 1946 році неймовірними зусиллями харків'ян завод було піднято з руїн, добудовано і введено в експлуатацію.

Відповідно до наказу №75 від 01.03.1946 року Народного Комісаріату з будівництва підприємств важкої індустрії СРСР, 1 березня 1946 року була введена в експлуатацію перша черга Харківського комбінату з виробництва метлахськіх плиток, потужністю 200 тисяч м² в рік.

Завод почав випускати найнеобхідніше для народного господарства - керамічні плитки для підлог, санітарно-технічний фаянс, ізолятори.

1949

У 1949 році підприємство перевели на виробництво облицювальної кераміки для зовнішнього облицювання будівель. Харківській плиткою облицьовані унікальні споруди в Москві. У їх числі висотні будівлі на площах Смоленської і Повстання, університет на Ленінських горах, в Києві - Маріїнський палац і багато інших.

1951

На ХПЗ почалася модернізація: створювалися потужності по виробництву метлахськіх і облицювальних плиток.

1956

Завдяки модернізації обсяг виробництва плитки для підлоги на Харківському плитковому заводі досяг 2,5 млн. м2, а облицювальної - 1,1 млн. м2

1976

Обсяги виробництва росли, як і вимоги до якості. Щоб справлятися з новими викликами, на заводі приступили до нової масштабної реконструкції без зупинки основного виробництва. Роботи виконувалися поетапно, на 8 пускових комплексах.

1981

У період з 1976 по 1981 рік на заводі була проведена реконструкція виробництва плиток для підлоги, встановлено 6 поточно-конвеєрних ліній продуктивністю 800 тисяч м2 в рік, а також лінія по виробництву великорозмірних орнаментованих плиток продуктивністю 160 тисяч м2 в рік.

1988

В ході чергової модернізації, в період з 1983 по 1988 роки була проведена реконструкція виробництва облицювальних плиток з впровадженням поточно-конвеєрних ліній проектною потужністю 1 млн. М2 на рік. Підсумком реконструкції стало збільшення виробничої потужності заводу на 48%, підвищення продуктивності праці на 48,9%, зниження собівартості продукції на 15,5%.

1991

Введена в експлуатацію конвеєрна лінія СМК-450 по виробництву великорозмірної глазурованої плитки для внутрішнього облицювання стін.

1994

У вересні 1994 року плитковий завод з орендованого, по суті, ще державного підприємства перетворився на акціонерне товариство "Харківський плитковий завод". ХПЗ став сам собі господар - настав період ринкових перетворень і оновлень. З кожним роком не тільки збільшувався випуск продукції, але і росли вимоги до його якості.

2005

Продукція Харківського плиткового заводу нагороджувалася в таких престижних національних конкурсах як: "Кращий Вітчизняний товар року", "Ділова Україна", "Вища проба". У 2005 році завод став Лауреатом конкурсу "100 кращих виробників товарів України".

Тим часом ресурси і можливості підприємства вичерпувалися, адже у виробництві використовувалося обладнання, встановлене ще в кінці 80-х. Вихід зі становища можна було знайти тільки в докорінної реконструкції.

У вересні 2005 року, з приходом нових інвесторів, на модернізацію заводу були виділені значні кошти, завдяки цьому на якісно новий рівень піднялися всі стадії виробництва: підготовка сировини, виготовлення продукції, розробка дизайну, система контролю, менеджмент.

2006

У 2006 році придбано поточно-конвеєрна лінія італійської фірми SACMI з виробництва великорозмірних плиток для підлог і обладнання для нового масо-заготівельного відділення, продуктивністю 7000 м2 плитки на добу.

2007

Почалася комплексна модернізація, в рамках якої в 2007 році було введено в експлуатацію 4 нові лінії італійської фірми SACMI з щорічним потенціалом виробництва 10 млн. м2, дві нові високопродуктивні поточно-конвеєрні лінії з потенціалом 5 млн. м2, і одну лінію марки Kemaс для виробництва декору з потенціалом 0,5 млн. м2, дозволила значно збільшити обсяги та якість керамічної плитки.

На початок 2018 року загальна потужність виробництва ХПЗ становить до 16 млн. м2 готової продукції на рік, а після завершення комплексної модернізації зросте до 37 млн. м2. На підприємстві введена і функціонує система контролю якості, ефективність якої підтверджена сертифікатом ISO, що гарантує відповідність продукції, що випускається жорстким європейським стандартам.

З'явився доступ до добротного сировини з кар'єру білої глини в Донецькій області, який може забезпечувати виробництво ще не один десяток років.

Була створена керамічна група Golden Tile Ceramic Group, яка представляє вертикально інтегровану групу компаній, що забезпечують повний цикл виробництва і дистрибуції керамічної плитки.

2008

Створення "Golden Tile Ceramic Group", яка являє собою вертикально-інтегровану групу компаній, що забезпечують повний цикл виробництва і дистрибуції керамічної плитки.

2012

Підприємство налагодило власний випуск (єдиний в Україні!) Основного компонента для виготовлення глазурі - фрити, забезпечуючи стабільний контроль якості, а також зменшуючи собівартість кінцевої продукції.

2013

Встановлено обладнання для цифрового друку, що дозволило збільшити асортимент і поліпшити якість дизайнів. На сьогоднішній день сім з дев'яти ліній обладнані машинами цифрового друку, що дає можливість досягти більшої різноманітності графічного дизайну, більш стабільних тонів, найвищої різкості і глибини малюнка.

2016

На початку 2016 року був запущено 7-ю лінію з найсучаснішим обладнанням для випуску керамограніта великих форматів з виробничим потенціалом 3 млн м2.

2018

На початок 2018 року загальна потужність виробництва ХПЗ становила 16 млн. м2 готової продукції на рік, а після завершення комплексної модернізації зросте до 37 млн. м2. Це станеться з запуском двох нових сучасних ліній з виробництва керамограніта.

На підприємстві введена і функціонує система контролю якості, ефективність якої підтверджена сертифікатом ISO, що гарантує відповідність продукції, що випускається жорстким європейським стандартам.

Сьогодні керамічна група «Голден Тайл» являє собою вертикально інтегровану групу компаній, що забезпечують повний цикл виробництва і дистрибуції керамічної плитки

До складу керамічної групи Golden Tile Ceramic Group входять підприємства, які забезпечують повний цикл виробництва керамічної плитки і керамограніта:

  • ТОВ "ГОЛДЕН ТАЙЛ" (м.Київ) - керуюча компанія і офіційний дистриб'ютор керамічної групи. До складу компанії входить власна дизайн-студія, яка розробляє трендові колекції для українського і глобального ринку. Крім того, "ГОЛДЕН ТАЙЛ" займається маркетингом і логістикою, координуючи і керуючи регіональними дистрибуційними центрами по всьому світу. Детальніше
  • ПАТ "ХАРКІВСЬКИЙ ПЛИТКОВИЙ ЗАВОД" (ХПЗ, м.Харків) - це сучасне високотехнологічне виробництво керамічної плитки і керамограніта. Підприємство зберігає статус лідера керамічної галузі України протягом 70-ти років. Детальніше
  • ТОВ "МАЙДАН-ВІЛЬСЬКИЙ КАР'ЄР" (Україна, Хмельницька обл.) Є найбільшим постачальником польового шпату на території Східної Європи. Загальні запаси родовища оцінюються в більш ніж 19 млн т польового шпату. Технологія виробництва включає видобуток сировини відкритим способом, використовуючи сучасне кар'єрне обладнання від провідних виробників. Детальніше
  • ПО "Шахтострой" (Україна, Донецька область) - є одним з найбільших підприємств в Україні з видобутку беложгущихся глин для потреб керамічної промисловості. Річний обсяг реалізації сировини становить близько 300 тис. Т, значна частина якого експортується на керамічні заводи Італії та Іспанії. Детальніше
  • ТОВ "МАЙДАН-ВИЛЬСЬКИЙ КОМБІНАТ ВОГНЕТРИВІВ" (Україна, Хмельницька обл.) - підприємство, яке спеціалізується на виробництві вогнетривкої цегли.
Наші партнери
  • Олді
  • Нова лінія
  • 33м
  • Лео кераміка
  • Епіцентр
  • Хоуп групп
  • Агромат
  • Олімпія тайл
  • Баку керамік
  • Лерой мерлін
  • Салтако
  • Ceramic studio
  • Saten
  • Don keramo
  • Kerama expert
  • Ваша Плитка